Toimihenkilöt

Hallitusvirkojen lisäksi yhdistys tarjoaa myös monipuolisesti erilaisia toimihenkilötehtäviä, joihin voi kuka vain yhdistyksen jäsen hakea. Haut toimihenkilötehtäviin tapahtuvat pääosin syksyisin, mutta muulloinkin vuoden aikana on mahdollista hakea. Tehtävien määrää per jäsen ei ole rajattu ja uusia toimihenkilövirkoja voi myös ehdottaa hallitukselle.

Toimihenkilöiden tehtävistä voi saada lisätietoja Tehtävät-sivulta tai laittamalla sähköpostia toimikuntien puheenjohtajille.

Hoitotoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, sisä- ja ulkovastaava
Nora Kahanpää

Alumnivastaava
alumnivastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Jani Anttila, Janika Hart, Taru Jormakka, Mauri Kostiainen, Juhani Rahikka

Arkistonhoitaja
Anna Savola ja Olli Tunkelo

Kulttuuri- ja hyvinvointivastaava
Laura Lukkarila, Eveliina Palo, Anna Savola, Amanda Taipale, Eetu Varttila

Liikuntavastaava
liikuntavastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Leevi Kosonen, Enni Nättinen

Vuoromestari
Ilmari Niiranen

Prosessinhoitaja
Otso Kivivuori, Jyry Lilleberg, Vili Myllymäki, Ossi Ruokokoski, Nathaniel Silberstein, Juho Talsta

Pelimestari
Faizan Aurangzeb

Urpo
Jussu Hämynen, Julia Jänkävaara, Kai Karvetti, Leevi Kosonen, Laura Lukkarila, Juha Malinen, Ilmari Niiranen, Eveliina Palo, Joona Pystynen, Niko Saastamoinen, Anna Savola, Jaakko Sääskilahti, Mariina Tikka, Olli Tunkelo

Reissuhessu
Anna Ihamuotila

Tiedotustoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, tiedottaja-sihteeri
Julia Koskinen

SomeParty Tycoon
Anna Järvinen, Venla Tupala​

Influensseri
Aino Honkio, Annu Kärkkäinen, Jenny Nyman, Anna Savola, Efua Yawson

Kääntäjä
Selja Auzeray, Elias Kallio, Naomi Kaura, Marja-Inkeri Murphy, Pirkko Niemistö, Jenny Nyman, Mariina Tikka

Päätoimittaja
paatoimittaja(at)prosessiteekkarit.fi
Anna Ihamuotila ja Melissa Valjakka

Taiteellinen johtaja
Anna Ihamuotila

Taiteilija
Jyri Kinnari, Marja-Inkeri Murphy, Pirkko Niemistö, Lauri Puska, Arttu Saikkonen, Edla Satka, Kia Varuskivi, Anni Virta

Taittaja
Aino Hukkanen, Mariina Tikka

Toimittaja
Eerika Hietaniemi, Leevi Härkönen, Kai Karvetti, Mila Lakkapää, Sofia Niemikoski, Ilmari Niiranen, Eveliina Palo, Anna Savola, Nathaniel Silberstein, Juho Talsta, Eetu Varttila, Efua Yawson

Ulkomaankirjeenvaihtaja
Sasu Pasanen

Vastuuvalokuvaaja
Venla Vainio

Valokuvaaja
Marella Honkaharju, Naomi Kaura, Jyri Kinnari, Isabella Rissanen, Anna Savola

Wwwelho
Leevi Härkönen, Niko Saastamoinen, Mariina Tikka

Taloustoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, rahastonhoitaja
Emmi Pekkola

Laitevastaava
laitevastaava(at)prosessiteekkarit.fi
Anna Ihamuotila

Taloustoimikunnan jäsen
Taru Jormakka, Nora Kahanpää, Niko Saastamoinen

Yhdistystuotevastaavat
Venla Kokkonen, Lenita Kuusela, Lauri Puska, Noora Salo, Venla Tupala

Fuksitoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, fuksipäällikkö
Lauri Koivuluoma

Fuksipäällikkö
Annu Kärkkäinen

CanCan-vastaava
cancan(at)prosessiteekkarit.fi
Heta Pynnönen, Senni Salonen

ISOvastaava
Mari Koski

Prosessikillan Karnevaalijaoston Pelleilylautakunnan ISOimman Pelleosaston Huoltovastaava XII Joksa J. Huoltomies
Joonatan Kaskimies

Prosessikillan Karnevaalijaoston Pelleilylautakunnan Ylempi JuhLintakonossööri XXII Juhpi T. Taltta
Juho Talsta

Prosessikillan Karnevaalijaoston Pelleilylautakunnan Alempi JuhLintakonossööri XXIII 
Melissa Valjakka

Kansainvälisyystoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, kv- ja maisterivastaava
Aino Honka

Chem Eng Officer 
Adrian Alfatoni

Activity Coordinator
Mikael Anjala, Hanna Beullens, Yongyu Huang, Naomi Kaura, Neo Kinnunen-Ivanovic 

Korkeimman Turvallisuusluokan Origamitaittajamestari
Naomi Kaura

Tapahtumatoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, emäntä
Kaisla Purmonen

Isäntä
Iina Lehikoinen

Apu-IE
Elsa Aarnio, Iida Berg, Stella Freystätter, Valtteri Hamari, Niina Heikkinen, Sanni Heinonen, Marleena Huuskonen, Maria Jussila, Emma Kausiala, Miro Mansikkamäki, Marja-Inkeri Murphy, Senni Muuruvirta, Pihla Nikula, Annika Purola, Christian Riihola, Saku Sutinen, Saimi Teräväinen

Autokuski
Anna Ihamuotila, Erkka Koskenniemi, Joona Pystynen

Lukkarikisälli
Eina Heikkinen, Leevi Härkönen, Alisa Jämsä, Elias Kallio, Paavo Kari, Lauri Koivuluoma, Vili Myllymäki, Sara Nikander, Amanda Taipale, Fanny Teissier, Efua Yawson, Niko Yliportimo

Lukkari
Anna Ihamuotila, Nora Kahanpää, Leevi Lamminjoki, Laura Lukkarila, Pyry Vartia, Eetu Varttila

Lukkarimestari
Anna Savola

Lämmönsiirtäjä XII
lammonsiirto@prosessiteekkarit.fi
Nathaniel Silberstein, Efua Yawson

Lämmönsiirto XII -toimikunnan jäsenet
Stella Freystätter, Eerika Hietaniemi, Marleena Huuskonen, Leevi Härkönen, Anna Ihamuotila, Naomi Kaura, Pinja Kvintus, Miro Mansikkamäki, Jenny Nyman, Anna Savola, Juho Talsta, Fanny Teissier, Melissa Valjakka, Niilo Virri

Paljumestari
Jyry Lilleberg

Opintotoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, opintovastaava
Ronja Korhonen

Abivastaavat
abivastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Selja Auzeray, Alisa Jämsä, Elias Kallio, Venla Kokkonen, Elli Koskimies, Amanda Taipale

Opintotoimikunnan jäsen
Janika Hart, Leevi Härkönen, Mariina Tikka

Tenttiarkistonhoitaja
Sofia Niemikoski

Yrityssuhdetoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, yrityssuhdevastaava
Olli Penttilä

Excursiomestari
Niilo Virri

Yrityssuhdekisälli
Yongyu Huang, Sini Janhunen, Santer Mäkitalo, Tiia Porkola

TEK-yhdyshenkilö
Ilmari Niiranen

Muut toimijat

Yhdistyksellä on virallisten toimihenkilöiden lisäksi myös muita toimijoita, joiden toimikaudet poikkeavat kalenterivuodesta.
Muuksi toimijaksi voivat hakea yhdistyksen jäsenet.

Ansiomerkkitoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja
Joona Pystynen

Toimikunnan jäsenet
Julia Jänkävaara, Niko Saastamoinen, Sara Siivola

Häirintäyhdyshenkilöt

Häirintäyhdyshenkilöiden yhteystiedot löytyvät Yhdenvertaisuus-sivuilta.

Häirintäyhdyshenkilöt
Maria Jussila, Naomi Kaura, Joona Pystynen, Mariina Tikka

Toiminnantarkastajat

Toiminnantarkastajat
Jani Anttila, Laura Lukkarila

Varatoiminnantarkastaja
Niko Saastamoinen